alarm-clock - en to id translation catalogue (47 entries)

en: 1 minute
id: 1 menit

en: 10 minutes
id: 10 menit

en: 3 minutes
id: 3 menit

en: 5 minutes
id: 5 menit

note: About Alarm Clock
en: About %s
id: Tentang %s

en: About Alarm Clock
id: Tentang Jam Alarm

en: Alarm Clock
id: Jam Alarm

en: Alarm Clock Preferences
id: Preferensi Jam Alarm

en: Alarms
id: Alarm

en: Alert
id: Peringatan

en: Co_mmand:
id: _Perintah:

en: Could not play
id: Tidak dapat memutar

en: Could not play '%s': %s
id: tidak dapat memutar '%s': %s

en: Custom...
id: Kustom...

en: Delete
id: Hapus

en: Delete the selected alarm
id: Hapus alarm yang dipilih

en: Edit the selected alarm
id: Sunting alarm terpilih

en: Edit...
id: Sunting...

en: Enable
id: Aktifkan

en: Enable/disable the selected alarm
id: Aktifkan/nonaktifkan alarm yang dipilih

en: Every day
id: Setiap hari

en: Fri
id: Jum

en: General
id: Umum

en: Get up in the morning!
id: Bangun pagi!

en: Manage your alarms
id: Atur alrm anda

en: Mon
id: Sen

en: New alarm
id: Alarm baru

en: New...
id: Baru...

en: Once
id: Sekali

en: Play _sound
id: Mainkan _suara

en: Sat
id: Sab

en: Select sound file...
id: Pilih berkas suara...

en: Show _alarms
id: Tampilkan _alarm

en: Stop
id: Henti

en: Stop all alarms
id: Stop semua alarm

en: Sun
id: Min

en: Thu
id: Kam

en: Timer
id: Penghitung

en: Tue
id: Sel

en: Wake up in the morning
id: Bangun di pagi hari

en: Wake up sleepy head!
id: Bangun, tukang tidur!

en: Wed
id: Rab

en: Weekdays
id: Hari-hari kerja

en: Weekends
id: Akhir pekan

en: _Name:
id: _Nama:

en: _Time:
id: Wak_tu:

en: minutes
id: menit
