eos-sdk - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Image credits
id: Pemilik gambar

note: TRANSLATORS: This string is markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Click for image license.
id: Klik untuk lisensi gambar.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name or account name of the person that the image should be credited to. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Image credit: %s.
id: Gambar milik: %s.

note: TRANSLATORS: %d will be replaced with the copyright year, %s with the copyright holder. Make sure these tokens are in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %d %s.
id: Hak Cipta %d %s.

note: TRANSLATORS: %s will be replaced with the name of the copyright holder. Make sure %s is still in the translated string. Note: this string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Copyright %s.
id: Hak Cipta %s.

note: TRANSLATORS: This string is markup and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<), or greater-than signs (>).
en: Used with permission.
id: Digunakan dengan izin.

note: TRANSLATORS: These names should be translated as the official names of the licenses in your language. Note: these names are markup, and so should not contain any ampersands (&), less-than signs (<) or greater-than signs (>).
en: Public domain
id: Domain publik

en: Owner permission
id: Izin pemilik

en: Copyrighted free use
id: Pemakaian bebas berhak cipta

en: Creative Commons Attribution 2.0
id: Atribusi Creative Commons 2.0

en: Creative Commons Attribution 3.0
id: Atribusi Creative Commons 3.0

en: Creative Commons Attribution 4.0
id: Atribusi Creative Commons 4.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.0
id: Atribusi-NonKomersial Creative Commons 2.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0
id: Atribusi-NonKomersial Creative Commons 3.0

en: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic
id: Atribusi-NonKomersial-BerbagiSerupa Creative Commons 2.0 Generik

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 2.0
id: Atribusi-TanpaTurunan Creative Commons 2.0

en: Creative Commons Attribution-NoDerivs 3.0
id: Atribusi-TanpaTurunan Creative Commons 3.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0
id: Atribusi-BerbagiSerupa Creative Commons 2.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5 Generic
id: Atribusi-BerbagiSerupa Creative Commons 2.5 Generik

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0
id: Atribusi-BerbagiSerupa Creative Commons 3.0

en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International
id: Atribusi-BerbagiSerupa Creative Commons 4.0 Internasional

en: GNU Free Documentation License, version 1.1
id: Lisensi Dokumentasi Gratis GNU, versi 1.1

en: GNU Free Documentation License, version 1.2
id: Lisensi Dokumentasi Bebas GNU, versi 1.2

en: GNU Free Documentation License, version 1.3
id: Lisensi Dokumentasi Bebas GNU, versi 1.3
